Jak stworzyć profesjonalne podanie do pracy w policji?
Jeżeli twoim celem jest ubieganie się o pracę w policji, ale nie do końca wiesz jakie dokumenty powinieneś przesłać, a także chcesz dowiedzieć się, jak wygląda proces rekrutacji na stanowisko policjanta, to ten artykuł może być pomocny.
Jakie dokumenty należy przesłać, żeby zostać policjantem?
Proces rekrutacji do policji wygląda nieco inaczej niż standardowy proces ubiegania się o pracę. W tym celu będzie potrzebne napisanie podania z prośbą o przyjęcie do służby, kwestionariusz osobowy, czy też wypełnienie ankiety bezpieczeństwa osobowego.
Niekiedy - podobnie jak u innych pracodawców - niezbędne może się okazać napisanie listu motywacyjnego czy życiorysu.
O pracę w policji stara się dość dużo osób, dlatego ważne jest, aby przyłożyć się do stworzenia swojego CV i wykonać je w miarę możliwości jak najbardziej profesjonalnie. Nie zagwarantuje Ci to z góry posady w służbach, ponieważ prawdopodobnie nikt nie zna magicznego sposobu na stworzenie CV gwarantującego zyskanie posady, jednak w ten sposób możesz zyskać w oczach osoby rekrutującej, tym samy zwiększając swoje szanse na zatrudnienie.
Jak stworzyć profesjonalne CV do pracy w policji?
Pewnym ułatwieniem może okazać się skożystanie z dostępnych w internecie gotowych wzorów CV i listu motywacyjnego. Wystarczy, że uzupełnisz odpowiednie rubryki swoimi własnymi danymi, kompetencjami itp.
Dobrym pomysłem będzie również stworzenie swego rodzaju podsumowania zawodowego. Pozwoli to osobie rekrutującej w przystępny sposób zapoznać się z twoją osobą od strony zawodowej.
W takim podsumowaniu zawodowym powinny znaleźć się informację o ukończonych studiach, doświadczeniu zawodowym etc.
Wspomnij również o swoich mocnych stronach, czyli o tym, co wyróżnia Cię na tle innych kandydatów. To bardzo ważna część całego CV, na które wielu rekruterów zwraca uwagę.
Warto więc wymienić swoje doświadczenia, osiągnięcia, które - twoim zdaniem - mogą być wartościowe w podjęciu pracy policjanta.
Postaraj się, aby twoje CV było interesujące w odbiorze
Podczas gdy składamy podanie do policji, warto również zawrzeć informcję o tym, co motywuje nas do pracy w policji. Tutaj zawieramy wszystkie nasze motywacje i przedstawiamy, dlaczego chcemy podjąć służbę w policji.
Możemy napisać, że do podjęcia pracy policji skłoniła nas chęć poprawy bezpieczeństwa na ulicach danego miasta itp.
Pamiętaj również, aby nie pisać rozwlekle. Postaraj się streścić swój życiorys jak najbardziej to możliwe. Zawrzyj wszystkie niezbędne informacje o sobie w sposób możliwie jak najbardziej lapidarny.
Powyższe rady można również zastosować w przypadku ubiegania się o pracę na innych stanowiskach. Wystarczy odpowiednio zmodyfikować treść, tak aby pasowała do oczekiwań pracodawcy, u którego ubiegamy się o zatrudnienie.